Muscle Milk Pro Series Protein Powder Supplement, Intense Vanilla, 2 Pound, 11 Servings, 50g Protein, 3g Sugar, 20 Vitamins & Minerals, NSF Certified for Sport, Workout Recovery, Packaging May Vary
Original price was: $31.09.$25.65Current price is: $25.65.
Price:
(as of Sep 02, 2024 11:05:10 UTC – Details)
Contains one (1) 2 pound cannister (about 11 servings) of Muscle Milk Pro Series Protein Powder Supplement. Packaging may vary. Shaker bottle sold separately.
HELPS SATISFY HUNGER AND BUILD MUSCLE++ – Muscle Milk Pro Series supplies your body with high quality protein to support post-workout recovery and muscle growth and maintenance. ++ Try taking it to-go in a shaker bottle for energizing on-the-go nutrition
KEY FEATURES – Based on 1 serving, Muscle Milk Pro Series Protein Powder contains 50g high-quality protein, 3g sugar, and an excellent source of 20 vitamins and minerals.
VERSATILE AND EASY-TO-MIX – Muscle Milk Pro Series dissolves easily in water; just mix 2 scoops into 10-16 fluid ounces of water using a shaker bottle. Shaker bottle sold separately. ++
SCIENCE BEHIND PROTEIN – Muscle Milk Pro Series provides a blend of high-quality slow releasing and fast releasing proteins to help increase amino acid levels. These essential amino acids play a role in muscle growth and maintenance of muscle mass. ++
TESTED FOR BANNED SUBSTANCES – Muscle Milk Protein Powders are NSF Certified for Sport. NSF screens for more than 270 substances banned by most major athletic organizations.
Muscle Milk Pro Series Protein Powder Supplement, Knockout Chocolate, 2 Pound, 11 Servings, 50g Protein, 3g Sugar, 20 Vitamins & Minerals, NSF Certified for Sport, Workout Recovery, Packaging May Vary
These statements have not been evaluated by the Food and Drug Administration. This product is not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease.
Customers say
Customers like the quality of the protein supplement powder. For example, they mention it’s the best higher protein one they’ve found and an awesome addition to their daily protein intake. That said, opinions are mixed on taste, mixing, and value.
AI-generated from the text of customer reviews

Original price was: $31.09.$25.65Current price is: $25.65.
There are no reviews yet.